ساخت و تولید راهکارهای هوش تجاری در شیرپوینت

این یک دوره بسیار کاربردی و در عین حال پیشرفته برای پیاده سازی Business Intelligence در شرکت شما می باشد. دانشجویان در این دوره با تکنیک ها و روش های پیشرفته برای اتصال به پایگاه داده های سازمان، لیست های شیرپوینت و منابع اطلاعاتی دیگرو تهیه گزارشات، نمودارها و داشبورد های مدیریتی آشنا می شوند و همه این تکنیک ها را در یک محیط کاملا عملی تجربه خواهند کرد.

امکانات Business Intelligence در مایکروسافت بسیار کامل و گسترده می باشد و از پایین ترین سطح که انبار داده ها است تا بالا ترین سطح Business Intelligence که همان لایه نمایش و ارائه نتایج به کاربر نهایی می باشد را شامل می شود. ابزار های ارائه شده توسط مایکروسافت عبارتند از : SQL Server، Office و SharePoint.

در دوره رهسا هوش لایه نمایش نتایج (امکانات BI در شیرپوینت) و امکانات ارائه شده در Excel برای Self Service BI مورد بررسی قرار می گیرند.

مباحث مربوط به آماده سازی داده ها مانند انبار داده ها ، ETL و ... در این دوره آموزشی مطرح نمی شود و صرفا مباحث BI در لایه Presentation و امکانات Self-Service BI در Excel مطرح می شوند. علاوه بر این راه اندازی و پیکربندی سرویس های هوش تجاری در شیرپوینت در این دوره مطرح نمی شود و فرض بر این است که همه این امکانات در مجموعه سرورهای شما پیکربندی و راه اندازی شده اند.

 

پیش نیاز دوره:

رهسا پرتال

رهسا دانش

آشنایی با نرم افزار Excel برای شرکت در این دوره ضروری می باشد.

 

 دانشجویان پس از گذراندن این دوره با موارد زیر آشنا خواهند شد:

 بیشتر تکنیک های لایه ارائه هوش تجاری در شیرپوینت

ایجاد گزارشات پیشرفته و تعاملی و به اشتراک گذاری با سایر افراد تحت سطوح دسترسی موجود در شیرپوینت

به روز رسانی خودکار داده ها و اطمینان از صحت نتایج ارائه شده به کاربران نهایی و تصمیم گیرندگان

به کارگیری امکانات  Self Service BI 

ایجاد KPI و داشبورد های مدیریتی به منظور نمایش عملکرد سازمان